Népi játék napja 2024.

Idén, immár 7. alkalommal rendezték meg a Népi játék napját október 09-én, mely nap célja, hogy a világ minden pontján az önfeledt játéké legyen a főszerep. Ehhez iskolánk is csatlakozott. E nap fókuszában az áll, hogy bemutassa milyen nagy érték a magyar kultúra, hogy mindennél erősebb a jó, az ének, a játék és a tánc. Ez a nap a népi játékokról, énekről szólt. Az "Így tedd rá" szakkör keretében Pallanki Katalin, Kata néni vezetésével a gyerekek körjátékoztak és felelevenítették a régi idők „gumizását” is. Egy nyereményjátékra is regisztráltunk, ahol bízunk abban, hogy a világ minden tájáról regisztráló intézmények közül, épp mi leszünk az egyik győztes iskola, akik nyereményben részesülnek.