A Letenyei Alapfokú Művészeti Iskola hangszerbemutatója

Május 15-én a Letenyei Alapfokú Művészeti Iskola delegációja látogatott el a becsehelyi alsó tagozatos diákokhoz. Hangszerbemutatójuk célja volt, hogy intézményük tanszakait tanulóink jobban megismerhessék és még többek érdeklődését keltsék fel a zene iránt. A Becsehelyi Általános Iskola több éve működik a Letenyei Alapfokú Művészeti Iskola telephelyeként, amiből iskolánk sokat profitál. Pőcze Nóra igazgatóhelyettes a köszöntőben megjegyezte, amióta szorosabbá vált a két intézmény közötti kapcsolat, iskolánk zenei élete is új lendületet kapott. A Kollár Judith által vezetett énekkarunk mellett, a Művészeti Iskolának köszönhetően műsorainkat hagszeres játékkal is rendszeresen színesíthetjük. Friman Martin a Letenyei Alapokú Művészeti Iskola igazgatója szintén kemelte az intézmények közötti jó kapcsolatot, felhívta a gyerekek figyelmét a zene fontosságára, hiszen ez világ legegyetemlegesebb nyelve, amellyel nem csak érzelmeket fejezhetünk ki. Pedagógus kollégái Gyulavári Adrien és Köves Laura tanárnők tanulóinknak bemutatták az általuk oktatott fa-és rézfúvós hangszereket, eközben egy "minikoncert" is lezajlott, ahol bemutathatták tudásukat intézményünk zeneiskolás növendékei.

A hangszerbemutatón fellépett növendékek a következők voltak:

Czitkovics Csenge 2.o.

Bakonyi Dóra 2.o.