A TermészetBúvár magazin ajándéka iskolánknak
Hazánk legsikeresebb természettudományos ismeretterjesztő lapja, a TermészetBúvár magazin iskolánk névválasztásának hírére megajándékozott bennünket több olyan értékes kiadványával, amelyek még inkább segítenek átadni tanulóinknak az intézmény névadójának Schmidt Egonnak természet iránti rajongását, valamint azt a szellemiséget, amellyel egész életében törekedett természeti örökségünk megóvására. A háromféle értekes kiadványból 15-15 darabot vehetünk át Schmidt Andrásnak, Schmidt Egon fiának köszönhetően, aki segítségünkre volt a szállításban.
Ezúton is hálás köszönetünket fejezzük ki a TermészetBúvár magazinnak és Schmidt Andrásnak.
Magyarország legsikeresebb természettudományos ismeretterjesztő lapja, a TermészetBúvár magazin szerkesztősége nevében Garancsy Mihány főszerkesztő-helyettes úr gratulált iskolánk döntéséhez, amiért felvesszük Schmidt Egon alkotótársuk nevét. A főszerkesztő-helyettes úr megjegyezte, hogy a névválasztás egyúttal az életmű szellemiségének továbbélését is jelenti, hirdetve a természet megismerésének, megszerettetésének és megőrzésének fontosságát.
Széles körben ismert és elismert munkatársuk, Schmidt Egon több mint fél évszázadon át segítette munkájukat, kiváló cikkeivel ösztönözve az olvasókat a természet felfedezésére, természeti örökségünk megóvására. Modern kori Herman Ottóként avatta be az olvasót a hazai madárvilág megismerésébe.
A névadás arra ösztönözte a TermészetBúvár magazin vezetőségét, hogy a szellemi műhelyükben készült legsikeresebb könyveikből ajándékcsomagot állítsunk össze az iskola könyvtárának gazdagítására, illetve a legjobb pedagógusok, diákok jutalmazására. Kiadványaik egy részében a névadó publikációi olvashatók, de legsikeresebb könyvüket, az Értékőrző Magyarország című albumszerű kötetüket is felkínálták, amely hazánk nemzeti parkjait, a világörökségbe felvett, illetve jelölt területeket, objektumokat mutatja be.
Simonné Benkő Edit igazgató asszony köszönettel fogadta a TermészetBúvár magazin nagylelkű felajánlását, melynek átvételét már utódjára bízta. Az ajándékkiadványok átvételére Fenékpusztán került sor, ahol Schmidt András, Schmidt Egon legfiatalabb gyermeke adta át azokat Pőcze Nóra igazgató asszonynak.